Määratlemata

Pahade poiste seksikuse demüstifitseerimine

Lääne kultuuriruumis liigub termin – „Nice guys finish last“. Peetakse silmas siis toredate ja viisakate meeste suhtelist võimetust leida endale meelepärane seksuaalpartner. Seda seisukohta aitab toetada erinevatest meediakanalitest (aga eelkõige televisioonist) tulev pro-macholik mehepilt, kus siis karmikoeline peakangelane, hävitades oma vastased, viib kõige kaunima naise endaga voodisse (loe: James Bond). Tekib kohe küsimus – kas see ka reaalselt paika peab? Kui jah, siis miks? Ja mida naised ise sellest kõigest arvavad? Kas nad tõesti eelistavad machot või pigem mitte? Vaatakski siinkohal lähemalt üht läbiviidud uuringut, kus võrreldi naiste subjektiivseid seisukohti (ehk millist meest nad eelistaksid) tegelikkusega.

2012. a. ameerika psühholoogide poolt läbiviidud uuringus leiti, et mitte „pahade poiste“ teod ei ole meeldivad, vaid teatud iseloomujooned, mis nendega kaasas käivad, on naistele atraktiivsed. Mehed, pange nüüd tähele – kui soovite oma subjektiivset väärtust naiste silmis tõsta, olge enesekindlad. Meeste seksuaalsuse ja atraktiivsuse hindamisel kasutavad naised lihtsaid, mitteverbaalseid signaale ehk jälgivad peamiselt välimust, kehahoiakut ja –keelt. Seksapiili tõstmiseks arendage endas enesekindlust ja dominantust ning naiste ette ilmudes olge kasitud. Dominantsus ei tähenda, et teistest peab n-ö teerulliga üle sõitma, vaid mees peab olema endas kindel, uskuma enda võimetesse ja seisukohtadesse. Naiste silmis pole midagi ebaseksikamat kui üks otsustusvõimetu mees, kes peab iga asja kohta naise käest kinnitust saama, kas tema valik on õige või mitte. Dominantne mees TEAB, mis on õige ja kui naine algselt ei jaga tema seisukoht, siis mees suudab jääda enda seisukohale kindlaks, selgitades sealjuures lahti, miks just tema otsus õige on.

Eespool mainitud uuring leidis, et dominantsus ei tõsta mehe sümpaatsust, vaid just seksapiili, ehk erinevad omadused toovad esile erinevaid reaktsioone. Seda seisukohta aitab selgitada evolutsioonipsühholoogia teooria, mis muuhulgas väidab, et dominantsus (mehe puhul!) on seksuaalpartneri juures ihaldatav omadus. Pikaajalise partneri valikul osutuvad määravamaks juba teised tegurid nagu soojus ja lojaalsus. Sellest ja muust juba pikemalt järgmistes postitustes.